Sağlık Merkezi

Koç Üniversitesi Fener Kampüs ve Batı Kampüsü içinde yer alan Sağlık Merkezi, 24 saat açıktır.

Koç Üniversitesi’ne kayıtlı öğrenciler her türlü sağlık problemlerinde Fener Kampüs Sağlık Merkezi’ne dahili “1273” nolu acil telefon numarasından, Batı Kampüs Sağlık Merkezi’ne dahili ”7000” nolu acil telefon numarasından ulaşabilirler. (Cep telefonlarından veya üniversite harici telefonlardan arandığında 0212 338 1100 – 0212 338 7000).

Sağlık Merkezi’nde bulunan ambulans, gerekli olduğu takdirde tam teşekküllü hastanelere sevk için kullanılmaktadır.

Güvenlik

Koç Üniversitesi güvenlik ekibi tüm kampüs ve yurtlar bölgesinden sorumludur. Fener Kampüs Güvenlik ekibine ”3535” nolu dahili numaradan, Batı Kampüs Güvenlik ekibine ”7007” nolu dahili numaradan 7 gün 24 saat ulaşılabilir.  (Cep telefonlarından veya üniversite harici telefonlardan arandığında 0212 338 3535 – 0212 338 7007).

Temizlik

Yurt binalarımızda  öğrencilerimizin  odaları ve kullandıkları ortak alanlar profesyonel bir taşeron firma tarafından yapılmaktadır. Temizlik ekibi Yurt ve Konaklama Direktörlüğü tarafından denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Ortak alanlar gün içinde düzenli olarak, odalar ise Yurt ve Konaklama Direktörlüğü tarafından belirlenen programa göre periyodik olarak temizlenmektedir.

Temizlik esnasında hijyene azami özen gösterilmekte, bu amaçla değişik yüzeyler ve değişik alanlarda farklı malzemeler ve kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasalların seçiminde alerjik reaksiyon oluşturmayacakların seçimine özen gösterilmektedir.

Bunlara ek olarak acil durumlarda 24 saat ulaşılabilecek nöbetçi temizlik personeli de mevcuttur.

Öğrencilerimizin, yurt yönergesi gereği, temizlik yapılacak günlerde odalarını temizliğe uygun halde bırakması gerekmektedir.

Isınma ve Sıcak Su

Yurtlarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmakta, kış döneminde merkezi  kalorifer sistemiyle ısınma sağlanmaktadır.

Çamaşırhane

Fener Kampüste toplam 21 binamızın 15’inde çamaşırhane bulunmaktadır. Çamaşırhanelerde; çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masaları bulunmaktadır. Diğer 6 yurt binasında ise, banyo içlerinde çamaşır ve kurutma makineleri mevcuttur.

Batı Kampüsteki tüm yurt binalarında çamaşırhane yer almaktadır. Çamaşırhanelerde; çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masaları bulunmaktadır.

Mutfak

Fener kampüsündeki yurtlarımızda içerisinde ankastre ocak, tost makinesi, mikrodalga fırın ve aspiratör bulunan, pratik yemeklerin yapılabileceği, mutfaklar mevcuttur. Bu mutfaklar yurtlarda kalan bütün öğrencilerimizin, yurt yönergesi çerçevesinde, kullanımlarına açıktır.

Batı Kampüste A1,A4,B1 binasında bulunan mutfak öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Dinlenme Salonları

Bütün yurtlarımızda, içerisinde oturma grubu, TV, internet bağlantısı, bilgisayarlar ve yazıcıların bulunduğu  ortak dinlenme salonları mevcuttur.

İnternet ve TV

Yurt odalarımızın tümünde network prizleri ve kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.

Kendi televizyonlarını getiren öğrencilerimiz odalardaki TV prizlerinden kablolu TV yayınına bağlanabilirler.