Koç Üniversitesi yurtları fiziksel konum ve bina şekillerine göre dört kategoriye ayrılmaktadır.

A Tipi Yurtlar

A Tipi yurtlarımız bodrum kat artı 3 kattan oluşmakta olup, 12 yurt binamız bu tiptir. A tipi yurt binalarımızda bir kişilik, iki kişilik, üç ve dört kişilik odalar bulunmaktadır. A tipi yurt binalarında bulunan dinlenme odası, çamaşırhane ve mutfaklarımız yurtta kalan tüm öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

A Binası B Binası E Binası F Binası J Binası G Binası
K Binası M Binası N Binası O Binası P Binası R Binası

B Tipi Yurtlar

B Tipi yurtlarımız 3 katlı olup, 5 yurt binamız bu tiptir. B tipi yurt binalarımızda bir kişilik, iki kişilik, üç ve dört kişilik odalar bulunmaktadır. B tipi yurt binalarında bulunan dinlenme odası ve mutfaklarımız yurtta kalan tüm öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Ayrıca çamaşır ve kurutma makineleri her katta bulunan ortak WC / duşlarda mevcut olup tüm öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

C Binası D Binası I Binası H Binası L Binası

C Tipi Yurt

C Tipi yurt olarak sadece S Binası bulunmaktadır. S Binası  3 katlı olup, toplam 115 yatak kapasitelidir. Toplam 35 odamız bulunan S Binamızda 12 oda banyo tuvaletlidir. Diğer odaların banyo WC kullanımı ise ortak olarak planlanmıştır. Bodrum katta bulunan çamaşırhane ve mutfak, öğrencilerimizin yurt yönergesi dahilinde kullanımına açıktır. Binamızın bodrum girişinde bulunan dinlenme salonumuz öğrencilerimizin TV izleme veya misafir ağırlayabilmeleri için yurt yönergesinde belirtilen esaslara göre kullanıma açıktır. 1. katta bulunan bilgisayar bölümünde öğrencilerimiz bilgisayar, internet ve yazıcı hizmetlerinden yararlanabilmektedirler.

Batı Kampüsü Yurtlar

Batı Kampüsümüzde, her birinde bir kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dört ve beş kişilik oda bulunan 6 yurt binamız mevcuttur. Binaların her katında banyo ve WC bulunur. Bu yurtlarımızda ortak mutfaklar bulunmamaktadır, ancak ana kafeteryada 3 öğün yemek servisi vardır. Bunun yanı sıra kapalı yüzme havuzu, spor merkezi, oyun odası, bilardo masaları, postane, otopark, sağlık merkezi, kütüphane, büfe ve benzeri bir çok imkan sunulmaktadır.

Batı Kampüsümüzde, ayrıca 220 adet iki kişilik oda bulunan 1 yurt binamız mevcuttur. Binanın her katında banyo ve WC bulunur. Kampüsteki tüm öğrencilerin kullanımına açık olan mutfaklar mevcuttur.

Batı Kampüs ile 3-4 Km uzaklıktaki Ana Kampüs arasında gün boyu hizmet veren servis araçları mevcuttur. Servis saatleri ile ilgili güncel bilgiler Web sitemizin “Kampüste Yaşam” sekmesi altındadır.